birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.02.2021 12:22

Boğaziçi akademisyenlerinin 'Melih Bulu' protestosu devam ediyor

Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına karşı çıkan Boğaziçili akademisyenler, rektörlük binasının önünde sırtlarını döndü. Akademisyenlerin protestosuna Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği de destek verdi.

Boğaziçi akademisyenlerinin 'Melih Bulu' protestosu devam ediyor

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya yönelik protestosu devam ediyor.

Akademisyenler bugün Güney Kampüs'te Rektörlük binası önünde sırtlarını dönerek Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasını protesto etti.

Akademisyenlerin protestosuna Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) destek verdi. Açılan pankartta, "Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin yanındayız. Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz" denildi.

bogazici-akademisyenlerinin-melih-bulu-protestosu-devam-ediyor-837724-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol