birgün

0° HAFİF KAR DUŞU

Boğaziçi Direnişi 701'inci gününde: Vazgeçmiyoruz

Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişin 701’inci gününde akademisyenler arkalarını 474’üncü kez rektörlük binasına döndü. Akademisyenler "700 gündür kabul etmiyoruz vazgeçmiyoruz" yazılı pankart açtı.

GÜNCEL 05.12.2022 19:53
Boğaziçi Direnişi 701'inci gününde: Vazgeçmiyoruz Fotoğraf: Cem Say / Twitter
Abone Ol google-news

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri haftanın her iş günü olduğu gibi bugün de 12.15’te "#KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz" diyerek 474. kez rektörlük binasına arkalarını döndüler.

Akademisyenler, “700 gündür, özgür, özerk, demokratik üniversite için mücadele ediyoruz” ve 700 gündür kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” yazan iki pankart açtı.

Akademisyenler nöbet boyunca ellerinde “Özerk, Özgür, Demokratik Üniversite”, “Kabul Etmiyoruz” ve “Vazgeçmiyoruz” yazan dövizler ve üzerlerinde #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz” yazan Can Candan ve derslerine son verilen Özcan Vardar ve Seda Binbaşgil fotoğrafları taşıdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol