birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 06.10.2021 14:03

Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan 7 öğrenci adliyeye sevk edildi

Boğaziçi Üniversitesinde Rektörlük binası önünde eylem yapan öğrencilerden 10 kişi gözaltına alındı. 10 kişiden 3’ü emniyetten serbest bırakılırken, 7’si adliyeye sevk edildi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan 7 öğrenci adliyeye sevk edildi

Boğaziçi Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Naci İnci'yi protesto eden öğrenciler, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hedef göstermesinin ardından gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 10 kişiden 3’ü serbest bırakılırken, 7’si adliyeye sevk edildi.

DHA'da yer alan habere göre, 4 Ekim'de Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binası önünde Rektör Naci İnci'nin makam aracının üzerine çıkan kişinin de aralarında bulunduğu 7 öğrenci ile görevli personele mukavemette bulunduğu öne sürülen 3 kişi başta olmak üzere toplam 10 kişi gözaltına alındı. 10 kişiden 3'ü serbest bırakılırken, 7 kişi Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Fotoğraf: Evrensel

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol