birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.01.2021 14:27

Boğaziçili öğrencilere ailelerinden destek: Öğrencilerimizin yanındayız

Eğitim Sen Antalya Şubesi, Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan Kayyum Rektör'e karşı mücadele eden öğrencilere destek açıklaması yaptı.

Boğaziçili öğrencilere ailelerinden destek: Öğrencilerimizin yanındayız

YUNUS YANIK

2015 yerel seçimlerinde AKP’den İstanbul Milletvekili Aday Adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına bir tepki de Eğitim Sen Antalya Şubesi’nden geldi.

Eğitim Sen Antalya Şubesi tarafından yapılan basın toplantısında, AKP rejimine itaat eden ve kayyum olarak atanan rektörlere karşı dayanışma çağrısında bulunuldu. Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Melih Bulu’nun demokratik üniversite talebinde bulunan öğrencilere yaptığı ilk icraatın, kampüs kapılarına kelepçe vurmak olduğunu dile getiren Şube Başkanı Nurettin Sönmez, atanan kayyumlara karşı herkesi demokratik mücadeleye davet etti.

DEMOKRATİK MÜCADELE

Sönmez, rektörlerin atama yerine seçimle gelmesi gerektiğine vurgu yaparak AKP rejiminin, muhalif düşünceye mensup herkesi susturmak istediğini dile getirdi. Açıklamada, “Eğitim-Sen olarak rejimin ve rejime sadakatle itaat eden rektörlerin üniversitelere biçtiği kaftanı, hep birlikte demokratik mücadele ile yırtabileceğimizi biliyoruz” ifadelerine yer verildi.

HAKLILAR

Boğaziçi’nde okuyan bir öğrencinin annesi Songül Şarklı ise “Bilimi ve üniversitelerin özerkliğini savunmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin yanındayız, haklı mücadelelerini destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol