birgün

27° AÇIK

DÜNYA 03.03.2021 10:04

Bolivya'da yolcu otobüsü uçuruma yuvarlandı: 21 ölü, 20 yaralı

Güney Amerika ülkesi Bolivya'da yolcu otobüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu 21 kişi hayatını kaybettiği duyurulurken, 20 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Bolivya'da yolcu otobüsü uçuruma yuvarlandı: 21 ölü, 20 yaralı

Bolivya'da ülkenin orta kesimindeki Cochabamba kentinden Santa Cruz'a doğru hareket eden yolcu otobüsü, uçuruma yuvarlandı.

Ülke basınında çıkan haberlere göre, ülkenin Cochabamba şehrinden, Santa Cruz güzergahına doğru hareket eden yolcu otobüsü, Calomi kasabasından geçtiği sırada şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sebebiyle 150 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Yetkililer, kazada en az 21 kişinin yaşamını yitirdiğini, 20 kişinin de yaralandığını duyurdu.

UÇAK KAZASINDAN SONRA OTOBÜS KAZASINDAN DA KURTULDU

Öte yandan, kazada yaralanan yolculardan birinin, 29 Kasım 2016'da Brezilyalı futbolcuları taşırken Kolombiya'da düşen uçaktan kurtulan Erwin Tumiri olduğu öğrenildi.

Kazayı sırtında ve dizlerinde ufak sıyrıklarla atlatan Tumiri, "Bir kez daha hayatta kaldığım için Tanrı'ya şükrediyorum. Doktorlar bana sen 'Tanrı'nın koruyucu meleğisin' dedi" ifadelerini kullandı.

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak Kolombiya'da düşmüş, içinde 81 kişinin bulunduğu kazadan, 5 kişi hayatta kalabilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol