birgün

13° AÇIK

DÜNYA 02.11.2020 10:57

Bolivya Devlet Başkanı Arce'den Türkiye'ye taziye mesajı

Bolivya'da 18 Ekim'de düzenlenen genel seçimleri ilk turda kazanan sosyalist aday Luis Arce Catorca, İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye'ye taziyede bulundu.

Bolivya Devlet Başkanı Arce'den Türkiye'ye taziye mesajı

Bolivya'nın yeni Devlet Başkanı Luis Arce Catorca, can ve mal kaybına sebep olan deprem sebebiyle Türkiye ve Yunanistan'a dayanışma mesajı paylaştı.

Arce sosyal medya hesabından yayımladığı taziye mesajında, “Şehirleri sarsan depremin sebep olduğu üzücü zamanda dayanışma içinde olduğumuz Türkiye ve Yunanistan'a başsağlığı diliyoruz” ifadesini kullandı.

ARJANTİN'DEN DAYANIŞMA MESAJI

İzmir depremine taziye mesajı yollayan bir diğer Güney Amerika ülkesi ise Arjantin oldu. Arjantin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Arjantin hükümeti, merkez üssü Ege Denizi olan, çok sayıda ölüme, yaralanmaya ve maddi hasara yol açan deprem nedeniyle Yunanistan ile Türkiye halkları ve hükümetleri ile derin dayanışma içinde olduğunu ifade eder" denildi.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol