birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 13.05.2021 13:12

Bölüm başkanı akademisyenden bayram mesajı: Geleceğimizin teminatı Cumhur İttifakı

Akdeniz Üniversitesi Çevre Bilimleri Bölüm Başkanı Hasan Merdun, sosyal medyadan yayınladığı bayram mesajında, Cumhur İttifakı’nı ‘geleceğin teminatı’ olarak nitelendirdi. Merdun daha önce de CHP lideri Kılıçdaroğlu’na atılan yumruğu savunmuştu.

Bölüm başkanı akademisyenden bayram mesajı: Geleceğimizin teminatı Cumhur İttifakı

HABER MERKEZİ

Akdeniz Üniversitesi Çevre Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Merdun, Facebook’tan yayınladığı bayram mesajında akademik etik açısından tartışmalı ifadeler kullandı.

Merdun yayınladığı mesajda, siyasi propaganda yaparak, AKP ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nı ‘geleceğin teminatı’ olarak tanımladı. Merdun videoda şunları söyledi:

“İslam dünyasının içerisinde bulunduğu zorluklar, yaşamakta olduğumuz salgın hastalık ve ülkemizdeki sosyoekonomik problemleri geleceğimizin teminatı olan cumhurun ittifakı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çözülmesini Rabbimden niyaz eder, Ramazan Bayramınızı kutlarım.”

‘EDEP SAHİBİ TOKATIN SEBEBİNİ ARAR’

2015-2016 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevinde de bulunan Merdun, daha önce de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yumruk yerken çekilmiş fotoğrafını, Mevlana’nın “Edep sahibi, yediği tokatın sahibi aramaz, sebebini arar” şeklindeki sözüyle birlikte paylaşmıştı

Merdun sosyal medyasından sık sık, “CHP'lilere sormak lazım. Suriyeli'lerden nefret ettiğiniz kadar, PKK'lılardan nefret ediyor musunuz?” gibi siyasi açıklamalarda bulunuyor.

bolum-baskani-akademisyenden-bayram-mesaji-gelecegimizin-teminati-cumhur-ittifaki-875389-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol