birgün

6° HAFİF YAĞMUR

YAŞAM 14.12.2020 06:50

Borçlara karşılık lojman satıldı

Borçlara karşılık lojman satıldı

HABER MERKEZİ

Trabzon’un Düzköy ilçesinde bulunan öğretmen lojmanının belediyenin borcuna karşılık maliyeye devrine bölge halkı tepki gösterdi.

Çayırbağı Çevre ve Yaşam Platformu tarafından yapılan açıklamada, 1998 yılında Doğankaya İlköğretim Okulu’nda görev yapan öğretmenlerin köyde barınması ve ikametgah etmesi için bölge halkının yardımlaşmasıyla inşaa edilen öğretmen lojmanının mahalleli için önemine dikkat çekildi.

Uygulanan yanlış politikalarla lojmanın atıl hale geldiğini belirten yurttaşlar, lojmanın muhtarlığa devredilmesini talep etti. Çayırbağı Çevre ve Yaşam Platformu adına açıklama yapan Hayriye Civelek, “Biz Doğankaya halkı olarak sahibi olduğumuz lojmanın halk adına mülkiyetinin muhtarlığa devredilmesini talep ediyoruz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol