Boş evden gelen kedi sesi, define kuyusunu ortaya çıkardı

05.03.2019 17:12 GÜNCEL
Bolu’da yurttaşlar, kullanılmayan bir evden gelen kedi sesi nedeniyle yetkililerden yardım istedi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri evin içinde kedinin düştüğü 15 metre derinlikte bir kuyu buldu. Kuyunun, define için açıldığını tespit etti. Edinilen bilgiye göre, Tabaklar Mahallesi Şenel Sokak üzerinde bulunan ve sahibinin 15 gün önce yaşamını yitirdiği öğrenilen evden kedi sesi geldiğini duyan […]

Bolu’da yurttaşlar, kullanılmayan bir evden gelen kedi sesi nedeniyle yetkililerden yardım istedi.

İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri evin içinde kedinin düştüğü 15 metre derinlikte bir kuyu buldu. Kuyunun, define için açıldığını tespit etti.

Edinilen bilgiye göre, Tabaklar Mahallesi Şenel Sokak üzerinde bulunan ve sahibinin 15 gün önce yaşamını yitirdiği öğrenilen evden kedi sesi geldiğini duyan çevre sakinleri, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, kedinin sesinin geldiği yöne ilerlediklerinde, kedinin evin bir odasına açılan 15 metre derinliğindeki kuyuda olduğunu gördü. Kuyuya ucunda kafes bulunan bir ip indiren itfaiye ekipleri, kafese giren kediyi kurtardı. Evin içinde açılan kuyunun define aramak için kazıldığını düşünen itfaiyeciler, olay yerine polis ve zabıta ekiplerini çağırdı.

Ekipler, define aramak için açıldığı düşünülen kuyu ile ilgili çalışma başlattı.