Samsun'da boşandığı kadını öldüresiye döven İbrahim Zarap isimli erkeğe 10 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Boşandığı kadını öldüresiye döven İbrahim Zarap'a 10 yıl hapis cezası

Samsun’un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun önünde boşandığı kadını öldüresiye döven İbrahim Zarap'a 'kasten öldürmeye teşebbüs'ten 10 yıl, 'mala zarar verme' suçundan da 4 ay olmak üzere 10 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın son duruşmasında İbrahim Zarap tutuklu bulunduğu Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.

6 Mart 2021'de saat 21.00 sıralarında Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde İbrahim Zarap, kendisinde kalan kızlarını teslim etmek için 3 sene önce boşandığı E. M. ile ilçe meydanında bir araya geldi. Zarap, burada genç kadını öldüresiye darp etti. Yurttaşların müdahale ettiği İbrahim Zarap, gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

E.M. ise ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Adliyeye sevk edilen İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Yüzüne ve başına aldığı darbeler nedeniyle tanınmaz hale gelen E.M., 5 gün sonra tedavi gördüğü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden taburcu oldu.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Zarap, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İbrahim Zarap hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıl, “mala zarar verme” suçundan da 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.