birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından saldırıya maruz bırakılan kadın: İlla ölmemiz mi lazım?

İzmir Seferihisar'da bir kadın boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından saldırıya maruz bırakıldı. Bel kemiğinde 3 kırık oluşan kadın, "Bu kişi şu an dışarıda. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım?" dedi.

KADIN 26.07.2021 06:49
Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından saldırıya maruz bırakılan kadın: İlla ölmemiz mi lazım?
Abone Ol google-news

Fotoğraf: Emre Orman / csgorselarsiv.org

İzmir'in Seferihisar ilçesinde Irmak Kıvrak T., boşanma aşamasında olduğu Murat T. isimli erkek tarafından 3 çocuğunun gözü önünde şiddete maruz bırakıldı.

Olay, geçen 16 Temmuz'da, Irmak Kıvrak T.'nin 3 çocuğuyla birlikte yaşadıkları Camikebir Mahallesi'ndeki sitenin bahçesinde meydana geldi.

Müteahhitlik yapan Murat T., boşanma aşamasında olduğu Irmak Kıvrak T.'ye, yaşadığı siteye giderek saldırdı. Sitenin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayda, bahçede çocuklarıyla olan Irmak Kıvrak T.'ye doğru gelen Murat T.'nin, yumruk ve tekme attığı görüldü.

Murat T. olay yerinden ayrılırken çağrılan ambulanstaki sağlık görevlileri Irmak Kıvrak T.'ye ilk müdahalesini yaparak hastaneye kaldırdı.

Görüntülerde, sitenin bahçesindeki bir komşunun bir şey yaşanmamış gibi davranarak çim sulamaya devam etmesi ise dikkatleri çekti.

Seferihisar Devlet Hastanesi'ne tedaviye alınan Irmak Kıvrak T.'nin bel kemiğinde 3 kırık, vücudunun çeşitli yerlerinde darbeye bağlı morluklar olduğu belirlendi. Irmak Kıvrak T., aldığı sağlık raporuyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Irmak Kıvrak T., çocuklarının gözleri önünde yaşadığı şiddetin hem kendisini hem de çocuklarını derinden etkilediğini belirterek, "Saldırdığı sırada 'Çocuklarımı bana karşı dolduruyorsun' deyip, tehditler savurdu. Öyle bir şey olmadığını gayet iyi bilmesine rağmen, bunu yaptı. Amacı, benim çocuklarımı bırakıp evden gitmemi sağlamak" dedi.

'ESKİDEN GÖZALTINA ALINIRDI AMA ŞİMDİ GÖZALTI DİYE BİR ŞEY YOK'

Olayın ardından hem çocuklarının hem de kendisinin psikolojik ve fiziksel açıdan çöktüğünü dile getiren Irmak Kıvrak T., sadece kadınların değil hiçbir canlının böyle bir şeyi yaşamaması gerektiğini söyledi.

Üçüncü kez şiddete maruz bırakıldığını ifade eden Irmak Kıvrak T, "İlkinde darp raporu aldım, bir sonrakinde ise polise sığınmıştım. Bu olayı yapan kişi şu an dışarıda. Eskiden gözaltına alınırdı ama şimdi gözaltı diye bir şey yok. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım? Çocuklarım o günden beri korkudan uyuyamıyor" dedi.

'KİMİ BALKONDAN İZLEDİ KİMİ ÇİÇEK SULAMAYA DEVAM ETTİ'

Çevrede olaya şahit olan kişilerin duyarsız kalmasına tepki gösteren Irmak Kıvrak T, "Yumruklanıp yere düştüğüm sırada 'polisi arayın' diye bağırdım. Ama kimi balkondan izledi, kimi çiçek sulamaya devam etti. Hiç tepki göstermediler. Yere düştüğümde acıdan kalçamın kırıldığını düşündüm. Ben artık, 'Kalkamıyorum, lütfen ambulansı arayın. Kalçam kırıldı' diye bağırınca, ambulansı arayabildiler. Eskiden, böyle olaylara insanlar mahalle aralarında tepki verirdi, yapanlar da gözaltına alınırdı" diye konuştu.

​Irmak Kıvrak T., rahat nefes alabilmek için yetkililerden yardım beklediğini de sözlerine ekledi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol