Şanlıurfa’da AKP Seçim İrtibat Bürosu açılış töreninde konuşan AKP Şanlıurfa milletvekili adayı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türkiye'nin dört bir yanında her gün kepenk kapattırılan, esnafımıza, insanımıza maddi ve manevi zarar verilen dönemlerin hepsi tarih oldu” dedi.

Kaynak: DHA
Bozdağ: Her gün kepenk kapattırılan esnafımıza zarar verilen dönem tarih oldu
Fotoğraf: AA

Şanlıurfa’da konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kepenk kapatan esnafa, yurttaşlara maddi ve manevi zarar verilen dönemlerin ‘tarih’ olduğunu öne sürdü.

Bozdağ, aday gösterildiği Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, AKP Seçim İrtibat Bürosu açılış törenine katıldı.

İrtibat ofisinde toplanan kalabalığa hitap eden Bakan Bozdağ, Gezi Direnişi’ni anımsatarak milletle yürüdüklerini ve ‘ihanet şebekelerine’ karşı mücadele ettiklerini belirtti.

Konuşmasında Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Bozdağ, “Terör örgütlerinin elebaşları teker teker açıklama yapıyorlar, 'Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz' diye. Bir yanda terör örgütlerinin desteklediği Kılıçdaroğlu var, diğer yanda Türkiye'yi de dünyayı da terör örgütlerine dar eden Erdoğan var. Kimi seçeceğiz? Karar sizin” dedi.

“HAYVANLARIN GEZEMEDİĞİ YERLERDE HALAYLAR ÇEKİLİYOR”

Seçimlerde Türkiye'nin istikametini yine milletin belirleyeceğinin altını çizen Bozdağ, şöyle devam etti:

“Analar yıllar yılı okula giden oğlunun, kızının akşam eve gelip gelmeyeceği endişesini taşıdı. 'Kızım, oğlum, dağa zorla götürüldü mü, yoksa kanına girip kandırıldı mı?' diye anaların, babaların, dedelerin, ninelerin endişelendiği bir Türkiye'den bugünkü huzur ortamı olan bir Türkiye'ye geldik. Türkiye'nin dört bir yanında her gün kepenk kapattırılan, esnafımıza, insanımıza maddi ve manevi zarar verilen dönemlerin hepsi tarih oldu. Huzur, barış, güvenlik her yerde, dağda da ovada da merada da. Hayvanların dahi dağlarda gezemediği yerlerde şimdi halaylar çekiliyor, düğünler yapılıyor.”