birgün

20° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 02.02.2018 11:58

Bu hafta vizyonda neler var?

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli olmak 7 film vizyona girdi. Vizyona giren filmler arasında Oscar'a 7 dalda aday gösterilen Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri filmi de var

Bu hafta vizyonda neler var?

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422550-1.

Cebimdeki Yabancı

Bir akşam yemeğinde bir araya gelen 7 yakın arkadaşın başlattığı oyun sonrası arapsaçına dönen ilişkilerini konu ediniyor. Yönetmenliğini Serra Yılmaz'ın üstlendiği film İtalyan yapımı bir filmden uyarlama. Cebimdeki Yabancı'nın oyuncu kadrosunda ise Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız'ın yer alıyor.

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422551-1.

Cin Çeşmesi

İki kardeşin yaşadıkları sonrası lanetlenen bir köyün hikayesini anlatıyor. Tuncer Gürbüz'ün yönettiği Cin Çeşmesi'nin kadrosunda Mustafa Kaya, İlayda Özdoğa, Yaşar Aydınlıoğlu, Ece Baykal var.

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422552-1.

Paramparça

Fatih Akın'ın Altın Küre ödüllü filmi "Paramparça", eşini ve çocuğunu Almanya'nın Hamburg kentinde yaşanan terör saldırısında kaybeden bir kadının bireysel adalet arayışını anlatıyor. Fatih Akın'ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor. Film Diane Kruger'e Cannes'da en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırdı.

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422553-1.

Babasının Kızı

Melisa Üneri'nin ilk uzun metrajlı filmi. "Babasının Kızı", Finlandiya'da yaşayan şen şakrak genç bir kızın babasıyla ilişkisini ve babasına bir başkaldırı olarak Türkiye'ye taşınmasını kendi hayatı üzerinden anlatıyor. Filmde Melisa Üneri, Edibe Üneri ve Cengiz Üneri yer alıyor, herkes kendisini oynuyor.

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422554-1.

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

Martin Mcdonagh'ın üçüncü uzun metraj filmi, kızını öldüren suçlunun yakalanamaması sonucu yerel kolluk kuvvetlerine bireysel savaş açan bir kadının hikayesini konu ediniyor. Oscar'a 7 dalda aday gösterilen filmin oyuncu kadrosunda Frances Mcdormand, Woody Harrelson yer alıyor.

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422555-1.

Foxtrot

"Lübnan" adlı filmiyle uluslararası düzeyde tanınırlık kazanan Samuel Maoz'un ikinci filmi "Foxtrot", askerde olan oğulları ile onun akıbetiyle ilgili endişe duyan ailesinin hikayesini anlatıyor. İsrail, Almanya ve Fransa ortak yapımı filmin başrollerinde Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonaton Shiray oynuyor.

bu-hafta-vizyonda-neler-var-422556-1.

En karanlık saat

Oscar ödülü adayı Gary Oldman'ın başrolünde yer aldığı "En Karanlık Saat", Britanyalı politikacı Winston Churchill'in başbakan olduktan sonra karşılaştığı sorunlar ve Hitler'in ordusuna karşı verdiği mücadelesini beyaz perdeye taşıyacak. Başarılı oyuncuya Kristin Scott Thomas, Lily James gibi isimlerin eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda Joe Wright oturuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız