birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.12.2020 14:41

Bu kez nesli tehlikede olan Anadolu sırtlanını vurdular!

Antep’in Yavuzeli ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili Anadolu sırtlanı, silahla vurularak öldürülmüş halde bulundu.

Bu kez nesli tehlikede olan Anadolu sırtlanını vurdular!

Türkiye’de hayvanlara yönelik şiddet son bulmuyor. Bu kez Antep’te de nesli tükenme tehlikesi altındaki Anadolu sırtlanı silahla öldürüldü.

Antep’in Yavuzeli ilçesine bağlı Karadağ Mahallesi yakınlarında, otomobiliyle ilerleyen yurttaşlar yol kenarında hareketsiz yatan hayvanı fark etti.

DHA’nın aktardığına göre araç çarpmasıyla yaralandığı düşünülen hayvanın yanına giden yurttaşlar, hayvanın ölü olduğunu fark etti.

Yurttaşların ihbarıyla bölgeye giden Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri yaptığı incelemede, nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili Anadolu sırtlanının silahla ateş edilerek öldürüldüğünü belirledi.

Sırtlan öldüğü yerden kaldırılırken, jandarma ekipleri hayvanı vuran kişinin tespiti için çalışma başlattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol