birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.02.2020 08:32

‘Bu sefer mahkemeyi göremezler’

‘Darbe’ iddialarına ilişkin konuşan AKP Genel Sekreteri Şahin, “Bir kez daha darbeye teşebbüs edenler bu sefer karakolu da mahkemeyi de göremezler” dedi

‘Bu sefer mahkemeyi göremezler’

Politika Servisi

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, yandaş medya tarafından gündeme getirilen darbe iddialarına ilişkin konuştu.

Partisinin Çorum Merkez İlçe Başkanlığı’nın Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi'nde konuya dair açıklama yapan Fatih Şahin, “Tarih tekerrür etmez, bu sefer tarih yeniden yazılır. Bir kez daha darbeye teşebbüs etmeye niyetlenenler varsa şunu çok iyi bilmeliler ki, bu sefer karakolu da mahkemeyi de göremezler” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Sekreteri Şahin’in bu sözleri, “Darbeciler yargıya hesap vermeyecekse, darbenin kimler tarafından yapıldığı, darbecilere kimlerin imkân tanıdığı nasıl açığa çıkarılacak?” sorusunu akıllara getirdi.

ERDOĞAN, FETÖ İÇİN ASLA SUÇLANAMAZMIŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme taşıdığı "FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları"na da değinen AKP Genel Sekreteri, şu ilginç açıklamaları yaptı:

“CHP Genel Başkanı, bir FETÖ'nün siyasi ayağı türküsü tutturdu gidiyor. Kendince sorular soruyor, zihinleri karıştırmaya çalışıyor. Şu çarpıklığa bakar mısınız. Söylemlerini bire bir tekrarlayarak FETÖ'nün papağanlığını yapan Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün siyasi ayağı konusunda Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi suçluyor. Recep Tayyip Erdoğan kim? 15 Temmuz gecesinde FETÖ'cülerin suikast timlerini üzerine gönderdiği siyasi bir lider. AK Parti kim? FETÖ'yü terör örgütü ilan eden bir parti.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız