birgün

16° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 11.10.2019 10:52

Buca Belediyesi’nde ücretlerini alamayan işçilerden oturma eylemi

Buca Belediyesi’nde ücretlerini alamayan işçilerden oturma eylemi

AYCAN KARADAĞ

Buca Belediyesi’nde yaklaşık 5 aydır ücretlerini alamayan DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası üyesi kadrolu 150 işçi, sessiz oturma eylemine başladı.

Her bir işçinin yaklaşık 10 bin TL ile 15 bin TL arasında alacakları olduğu öğrenildi. Buca Belediyesi önünde bu sabah temsilciler oturma eylemi yaparak alacaklarının ödenmesini istediler.

Konu hakkında BirGün’e açıklama yapan Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, “Amacımız talebimizin bir an önce karşılanması. Krizin faturasını biz emekçiler çekiyoruz. Yaşam koşullarımız her geçen gün ağırlaşmakta. İşçi arkadaşlarımızın çocukları var. Çocuklar okullara gidiyor. Her şeye zam gelmiş. Bu yüzden sessiz oturma eylemine başladık” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız