birgün

12° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 07.11.2019 23:28

Bülent Arınç'tan istifa açıklaması

Bülent Arınç'tan istifa açıklaması

Habertürk canlı yayınına bağlanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, "KHK faciadır" açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sözcü’nün haberine göre Arınç, KHK’lılar için facia yakıştırmasını yaptıktan sonra gelen eleştirilere de “KHK faciadır dememeliydim” yanıtını verdi.

Arınç, "Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı" dedi. Hakkında çıkan istifa iddialarına ilişkin de konuşan Arınç, "Böyle bir şey yok" ifadesini kullandı.

Arınç'ın ifadelerinden satır başları şöyle:

"♦ Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı.

♦ Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantı çok olumlu geçti.

♦ İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok.

♦2014’ten sonra bazı konularda parti ile ayrı düştüm.

♦ Partimin hizmetinde, Cumhurbaşkanı’nın yanındayım.

♦Şehitlerin istismarını yapanlardan değilim.

♦ Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti.

♦Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var.

♦Nedim Şener hakkında zamanında olumlu düşüncelerim vardı, yanılmışım. Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Erdem Gül, Enis Berberoğlu hakkında olumlu konuştum. Bildiğim ve tanıdığım insanlara, gazetecilik mesleği adına sahip çıktım. 80 yaşındaki bir kadın gazeteci tahliye ediliyor, Nedim Şener dövünüyor. En azından bir gazetecilik dayanışması için bile arkadaşınıza bakmıyorsunuz.

♦Nedim Şener, Ergenekon ve Balyoz'un rövanşını almaya çalışıyor.

♦ Nedim Şener, ağırlaştırılmış müebbet aldımı zil takıp oynuyor, Yargıtay bozdumu ağlıyor. Beraat suçmuş gibi konuşuyor.

♦KHK faciadır demiştim ama senin (Şener) konuşman tam bir facia. "

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız