Türkiye solunun önemli isimlerinden Bülent Forta Frankfurt’ta “Rejim Krizi ve SOL Çıkış” başlıklı konferans verecek. Konferansta büyük krizden çıkış noktaları anlatılacak.

Bülent Forta Almanya'da ‘Rejim Krizi ve Sol Çıkış’ı anlatacak

BirGün FRANKFURT

Sol Parti‘nin düzenlediği ‘SOL Buluşmalar’ şimdi de Almanya‘da.

SOL Parti’den Parti Meclis Üyesi Bülent Forta‘nın katılacağı ‘Rejim krizi ve sol çıkış’ konulu ‘SOL Buluşmalar’ Frankfurt ve Hannover‘de gerçekleştirilecek. ‘Frankfurt Sol Kültürevi’ tarafından düzenlenen ilk toplantı ise 5 Şubat Cumartesi günü, saat 16.00’da Frankfurt’ta.

Frankfurt SOL Kültürevi’nden yapılan açıklamaya göre Forta, konferansın birinci bölümünde günümüz Türkiye’sinde büyük krize neden olan, halkın büyük çoğunluğunu tepkisini alan tek adam sistemine karşı SOL Parti’nin nasıl bir yol izlediğini, kötü gidişata alternatif perspektiflerin neler olduğunu anlatacak. Forta toplantının ikinci bölümünde de katılımcıların sorularını cevaplayacak.

Sol Kulturhaus Frankfurt adına yapılan açıklama şöyle:

Sol Parti Almanya olarak bir parçası olduğumuz Türkiye devrimci hareketiyle aynı ideolojik – politik bakış açısına sahibiz. 2019 Aralık ayında kurulan SOL Parti, örgütlenmesi pandemi kısıtlıkları içinde sürdürüyor. SOL Parti, seçim yeterlilik barajını aşarak seçimlere katılma hakkını da kazanarak Türkiye çapında örgütlenme ve inşa çalışmalarına hız verdi. Son bir aydır da ülkenin her köşesinde sokağa çıkarak toplumsal mücadele alanında da öncülük yapmak çabası içindedir. SOL Parti Almanya da hem partimizin ülkeye ilişkin savunduğu ilkeler ve amacının ne olduğunu Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli vatandaşlarımızla ve Almanya’nın demokratik kurum ve partileriyle buluşturmak ve hem de Almanya’ya dönük mücadelenin bir parçası olma yolunda tüm alanlarda kalıcı örgütsel çalışmalarını sürdürmekte ve bu doğrultuda somut adımlar atarak inşa çalışmalarına sürdürmektedir. Almanya’nın değişik bölgelerinde, yukarıda belirtiğimiz hedefler doğrultusunda çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Frankfurt SOL KULTURHAUS’da bu bağlamda, 5 Şubat, Cumartesi günü SAAT 16:00’da ‘SOL Buluşma’ mottosu altında, Türkiye devrimci hareketinin önemli isimlerinden ve aynı zamanda SOL Parti Parti Meclisi üyesi Bülent Forta’nın da katılımıyla, Frankfurt ve çevresindeki SOL Partililerle ve dostlarıyla buluşuyoruz!

‘Rejim Krizi ve SOL Çıkış’ başlığı altında yapılacak konferansımızda ise Bülent Forta arkadaşımız, bugün ülkemizde bir avuç sömürü, soyguncu azınlığın çıkarlarını, dincilik maskesi altında koruyup sürdürmeye çalışan, bunun için ülkemizi büyük bir felakete doğru sürükleyen ve halkımızın büyük çoğunluğunun karşı olduğu mevcut anti-demokratik rejime son vermenin önemi üzerinde partimizin nasıl bir yol izlediği ve bu gidişe karşı temel alternatif perspektiflerinin neler olduğu hakkında bir sunumu olacak ve akabinde katılımcılarla soru- cevap şeklinde bir sohbet gerçekleşecektir.

İşte bu amaçla Frankfurt ve çevresinde SOL Parti ALMANYA üyelerini ve tüm dostlarımızı bu buluşmamıza omuz vermeye davet ediyoruz.”