birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Bülent Ortaçgil, 50. sanat yılını Harbiye’de dev konserle kutladı

Bülent Ortaçgil ve sanatçı dostları, geçen cumartesi günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda dev bir 50. yıl konseri gerçekleştirdi.

KÜLTÜR SANAT 27.06.2022 14:49
Bülent Ortaçgil, 50. sanat yılını Harbiye’de dev konserle kutladı
Abone Ol google-news

Sanatçı Bülent Ortaçgil’in 50. Sanat Yılı kapsamında 25 Haziran Cumartesi akşamı yapılan konser ile Harbiye Açık Hava’da unutulmaz anlara tanıklık edildi. Şehir müziğinin en önemli temsilcilerinden Ortaçgil’e sanatçı dostları eşlik ederek sanatçının şarkılarını seslendirdi.

bulent-ortacgil-50-sanat-yilini-harbiye-de-dev-konserle-kutladi-1034005-1.

Bülent Ortaçgil, 1974 yılında ‘Benimle Oynar mısın’ ile başladığı müzik hayatında efsaneleşti ve kuşakları oyununa davet etti. Ada Müzik’ten yayınladığı ‘ElliBuçuk’ albüm son çalışması ile yola devam ediyor. Usta müzisyenin yıllardır kendi kulvarında başarıyla ürettiği şarkıların her biri birer klasik olarak müzik tarihinde yerini aldı.

Sanatçının, müzik yolculuğundaki 50. yılının kutlamaları kapsamında yayınladığı son albümü ‘Elli Buçuk’ albümü başta olmak üzere şarkılarından seçmeler 25 Haziran Cumartesi akşamı Harbiye Açık Hava’da sanatçı dostları tarafından Ortaçgil ile çalınıp söylendi. Sahneye çıkan tüm sanatçıların özelliği ise müzikal ya da kişisel hayatlarında Bülent Ortaçgil ile kesişmeleri idi. Konserde yer alan sanatçılar bu duygusal arka plan ile Ortaçgil imzasını taşıyan şarkıları kendi yorumlarıyla seslendirdi, duygusal anlar da yaşandı.

bulent-ortacgil-50-sanat-yilini-harbiye-de-dev-konserle-kutladi-1034006-1.

Gecede ilk olarak sahneye Kurtalan Ekspres’ten Ahmet Güvenç çıktı. Ortaçgil’in şarkısı ‘Suna Abla’, Güvenç’in annesi için yazıldı. Erkan Oğur, ‘Pencere Önü Çiçeği’, Tuna Kiremitçi ‘Yağmur’, Grup Gündoğarken ‘Bahar Türküsü’, Hüsnü Arkan ‘Sen Varsın’, ‘Aylin Aslım ‘Mavi Kuş’, Serdar Ateşer ve Akın Eldes ‘Dalyan Deltası’, Nejat Yavaşoğulları’ ‘Olmalı mı Olmamalı mı’, Redd ‘Yüzünü Dökme Küçük Kız’, Ceylan Ertem ‘Bozburun’, Gürol Ağırbaş ‘Yüzsekiz’, Jehan Barbur ‘Eylül Akşamı’, Boğaziçi Caz Korusu ‘Yolculuk’, Teoman ‘Sevgi’, Harun Tekin ‘Değirmenler’, İstanbul Quartet ‘Gece Yalanları’, Hayko Cepkin ‘Yonca’, Birsen Tezer ‘Çığlık Çığlığa’ ve Zuhal Olcay ‘Beni Kategorize Etme’ şarkılarını seslendirdi. Gecenin sonunda ise Ortaçgil’in kült şarkısı ‘Benimle Oynar mısın’da tüm sanatçılar Ortaçgil’e eşlik etti.

bulent-ortacgil-50-sanat-yilini-harbiye-de-dev-konserle-kutladi-1034007-1.

Bülent Ortaçgil, gecede emeği geçen herkese çok teşekkür ederek heyecanını ifade etti ve “60. yılda görüşmek üzere” diyerek Harbiye Açık Hava’yı dolduran 5 bin müziksevere veda etti.

bulent-ortacgil-50-sanat-yilini-harbiye-de-dev-konserle-kutladi-1034008-1.

GECEDE YER ALAN SANATÇILAR

Ahmet Güvenç, Akın Eldes, Aylin Aslım, Birsen Tezer, Baki Duyarlar, Bulutsuzluk Özlemi, Boğaziçi Caz Korosu, Cem Aksel, Ceylan Ertem, Erdal Akyol, Erkan Oğur, Grup Gündoğarken, Gürol Ağırbaş, Harun Tekin, Hayko Cepkin, Hüsnü Arkan, İsmail Hakkı Demircioğlu, İstanbul Quartet, Jehan Barbur, Metin Uca, Redd, Serdar Ateşer, Teoman, Tuna Kiremitçi, Zuhal Olcay.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol