birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Burdur'da öğrenciyi taciz eden okul müdürü açığa alındı

Burdur Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre; Burdur Gölhisar Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Vekili M. A. hakkında öğrenciye taciz iddiası ile soruşturma başlatıldı ve müdür vekili görevinden uzaklaştırıldı

EĞİTİM 23.09.2022 17:59
Burdur'da öğrenciyi taciz eden okul müdürü açığa alındı
Abone Ol google-news

Burdur Gölhisar Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Vekili M.A.; okulun 18 öğrencisi, okulda görevli 4 öğretmen ve iki idareci ile birlikte Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek mahallesine günü birlik gezi düzenledi. Müdür Vekili M. A.’nın, öğrencisini gezi sırasında taciz ettiği iddia edildi. Şikayet üzerine M.A., jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. M. A. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Burdur Valiliği, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Gölhisar Özel Eğitim Meslek Okulu; 18 öğrenci 4 öğretmen ve 2 idareci ile Fethiye/Göcek’e 22.09.2022 tarihinde günü birlik gezi düzenlemiştir. Gezi sırasında meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili adli olarak Muğla ilinde işlem yapılmakta olup, Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Vekili M.A. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. maddesi gereğince görevinden uzaklaştırılmış, hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun