birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 17.02.2020 16:45

Burhan Kuzu geçmişini unuttu: Gülen'i 17/25 Aralık öncesinde de samimi bulmayan ender siyasetçilerden biriyim

Geçmişte yaptığı paylaşımları unutan eski AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, "Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim" dedi.

Burhan Kuzu geçmişini unuttu: Gülen'i 17/25 Aralık öncesinde de samimi bulmayan ender siyasetçilerden biriyim

Son günlerde uyuşturucu baronu Zindaşti'nin tahliyesi için yargıya baskı yapmakla suçlanan ve savcılık tarafından bu konuda soruşturma açılan AKP'li anayasa profesörü Burhan Kuzu, Fethullah Gülen'e ait ilginç açıklamalarda bulundu.

Geçmişini unutarak Gülen'e hiçbir zaman güvenmediğini iddia eden Kuzu, "Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim" dedi.

Gülen Cemaati'nin düzenlediği Abant Platformu'nun müdavimi olduğunu itiraf eden ve FETÖ firarisi Harun Tokak'la 'derin bir arkadaşlığı olduğunu' ifade eden Kuzu, Gülen'i sadece 17-25 Aralık sonrasında değil, öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biri olduğunu öne sürdü.

Kuzu sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz gerçekleşseydi, Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber öldürülecek ilk 5 ismin içinde benim de adım vardı.Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim."

burhan-kuzu-gecmisini-unuttu-gulen-i-17-25-aralik-oncesinde-de-samimi-bulmayan-ender-siyasetcilerden-biriyim-689473-1.

burhan-kuzu-gecmisini-unuttu-gulen-i-17-25-aralik-oncesinde-de-samimi-bulmayan-ender-siyasetcilerden-biriyim-689474-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız