birgün

24° AÇIK

Burhan Kuzu geçmişini unuttu: Gülen'i 17/25 Aralık öncesinde de samimi bulmayan ender siyasetçilerden biriyim

Geçmişte yaptığı paylaşımları unutan eski AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, "Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim" dedi.

SİYASET 17.02.2020 16:45
Burhan Kuzu geçmişini unuttu: Gülen'i 17/25 Aralık öncesinde de samimi bulmayan ender siyasetçilerden biriyim
Abone Ol google-news

Son günlerde uyuşturucu baronu Zindaşti'nin tahliyesi için yargıya baskı yapmakla suçlanan ve savcılık tarafından bu konuda soruşturma açılan AKP'li anayasa profesörü Burhan Kuzu, Fethullah Gülen'e ait ilginç açıklamalarda bulundu.

Geçmişini unutarak Gülen'e hiçbir zaman güvenmediğini iddia eden Kuzu, "Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim" dedi.

Gülen Cemaati'nin düzenlediği Abant Platformu'nun müdavimi olduğunu itiraf eden ve FETÖ firarisi Harun Tokak'la 'derin bir arkadaşlığı olduğunu' ifade eden Kuzu, Gülen'i sadece 17-25 Aralık sonrasında değil, öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biri olduğunu öne sürdü.

Kuzu sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz gerçekleşseydi, Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber öldürülecek ilk 5 ismin içinde benim de adım vardı.Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim."

burhan-kuzu-gecmisini-unuttu-gulen-i-17-25-aralik-oncesinde-de-samimi-bulmayan-ender-siyasetcilerden-biriyim-689473-1.

burhan-kuzu-gecmisini-unuttu-gulen-i-17-25-aralik-oncesinde-de-samimi-bulmayan-ender-siyasetcilerden-biriyim-689474-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol