birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 17.05.2021 11:19

Bursa'da anıt inşaatı çöktü: 3 işçi yaralandı

Bursa'da bir köprünün üzerinde yapılan Kuvâ-yi Milliye Anıtı’nın platformu inşaat halindeyken çöktü. Göçük altında kalan 3 işçi yaralandı.

Bursa'da anıt inşaatı çöktü: 3 işçi yaralandı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yapımı süren anıt köprüsünün çökmesi sonucu 3 işçi yaralandı.

Dereboyu olarak bilinen Kuvâ-yi Milliye Bulvarı'nda tabanı hazırlanan anıtın taşıyıcı köprüsü, beton döküm işlemi sırasında dereye çöktü. Kuvayi Milliye Anıtı inşaatında çalışan özel firmaya bağlı 3 işçi, dökülen beton ile demir ızgaralar arasında kalarak yaralandı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

Ekipler tarafından kurtarılarak Gemlik Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan 2'si ayakta tedavi edildi. Tedavisi süren işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

AA,İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol