birgün

8° AÇIK

Bursa'da ikinci çöp ev vakası: 2 kamyon çöp ve 30 kedi çıkarıldı

Bursa'da çevreye kötü kokular yayıldığı şikayeti üzerine bir eve giren ekipler, içeri girdiklerinde çöp içerisinde kalan evde 30 kedi buldu. Ekipler evi temizleyip, kedileri de tedavi için barınağa götürürken aileye de eşya ve gıda yardımında bulunuldu.

GÜNCEL 01.08.2022 12:51
Bursa'da ikinci çöp ev vakası: 2 kamyon çöp ve 30 kedi çıkarıldı Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Bursa Osmangazi Mahallesi’nde oğluyla birlikte yaşayan Ayşe Yıldırım'ın evinden 30 kedi ve 2 kamyon çöp çıktı.

Turgut Sokak üzerinde bulunan 3 katlı binanın en üst katından kötü kokular gelmesi üzerine mahalle sakinleri Osmangazi Belediyesi’ni arayarak durumu bildirdi. Söz konusu eve giden Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, içeri girdiklerinde kedi pisliği ve çöpler içerisinde kalan evde 30 kedi buldu.

Kötü şartlarda bakılan kedileri yakalayarak kafeslere koyan ekipler, tedavi edilmeleri için kedileri Osmangazi Belediyesi Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürdü.

Belediye ekipleri, kedilerin toplanmasının ardından evin temizlenmesi için çalışma başlattı. Odalarının tamamı eski eşya ve kedi pisliği dolan evden 2 kamyon çöp çıkartıldı. Ev daha sonra ekipler tarafından dezenfekte edildi. Kullanılması insan sağlığı adına tehlikeli olan eşyaları çöpe atan Osmangazi Belediyesi, aileye eşya ve gıda yardımında bulundu.

C.M.A. ÇÖP EVDE KİLİTLİ TUTULMUŞTU

Bursa’da kira ödemediği için icra yoluyla tahliye edilen çöp evde 9 yaşında C.M.A. isimli bir çocuk bulunmuştu. Küçük çocuğun evi kiralayan teyzesi Kamuran Pınar A. tarafından bir yıldır bir odaya kapalı halde yaşamaya mahkum edildiği öğrenilmişti.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol