Bursa'nın İnegöl ilçesinde yeni doğum yapmış bir sokak köpeği, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından av tüfeği ile vurularak katledildi. Olay yerine gelerek incelemede bulunan İnegöl Kent Konseyi Sokak Hayvanları Çalışma Grubu Başkanı Şebnem Erkan, "Bunu yapan şahısların bulunması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Kaynak: DHA
Bursa'da yeni doğum yapmış sokak köpeğini av tüfeğiyle vurarak katlettiler!
Fotoğraf: DHA

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir sokak köpeği kimliği henüz belirsiz kişi ya da kişiler tarafından av tüfeği ile vurularak katledildi. 

Olayla ilgili açıklama yapan İnegöl Kent Konseyi Sokak Hayvanları Çalışma Grubu Başkanı Şebnem Erkan, "Köpek yeni doğum yapmış, sütlü bir hayvan ve büyük ihtimalle yavruları var. Şimdi burada yavrularını arayacağız. Biz Kent Konseyi Sokak Hayvanları Grubu olarak bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

Olay, saat 21.00 sıralarında Mesudiye Mahallesi’nde meydana geldi. Ekili arazide henüz kimliği belirsiz 2 kişinin av tüfeği ile ateş ettiğini gören mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis ekibi sevk edilirken, kimliği belirsiz şüpheliler olay yerinden kaçtı. Çevrede inceleme yapan polis ekipleri, tarlada bir sokak köpeğinin hareketsiz şekilde yattığını gördü. Polis ekipleri bölgede inceleme yaparken durumu İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Çok sayıda saçmanın isabet etmesiyle öldüğü belirlenen köpek, otopsi yapılmak üzere İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Uludağ Üniversitesi Hayvan Hastanesine götürüldü.

"KÖPEK YENİ DOĞUM YAPMIŞ"

Olay yerine gelerek incelemede bulunan İnegöl Kent Konseyi Sokak Hayvanları Çalışma Grubu Başkanı Şebnem Erkan, "Biz geldiğimizde maalesef köpek ölmüştü. Köpek yeni doğum yapmış, sütlü bir hayvan ve büyük ihtimalle yavruları var. Şimdi burada yavrularını arayacağız. Biz Kent Konseyi Sokak Hayvanları Grubu olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Gerekli bütün dilekçeleri hazırlıyoruz. Bunu yapan şahısların bulunması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.