birgün

22° PARÇALI BULUTLU

Bursa'daki Gemlik Gübre'de zehirlenen 4 işçiden 1'i hayatını kaybetti

Bursa'daki Gemlik Gübre fabrikasında, amonyak tankına bakım için giren 4 işçi, maruz kaldıkları gaz nedeniyle zehirlendi. Hastaneye kaldırılan işçilerden Muhammet Yün, yaşamını yitirdi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 11.08.2022 20:37
Bursa'daki Gemlik Gübre'de zehirlenen 4 işçiden 1'i hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Bursa'nın Gemlik ilçesindeki fabrikada kimyasal maddeden etkilenen 4 işçiden biri hayatını kaybetti.

Gemlik Gübre A.Ş’den yapılan açıklamada amonyak ve gübre tesislerinde meydana gelen zehirlenmede operatör Muhammet Neyaman’ın hayatını kaybettiği, usta operatör Özcan Sait, sorumlu teknisyen Zafer Yıldırım ile usta yardımcısı Halil İbrahim Aytaç’ın hastanedeki tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Teknik ekiplerimiz olaya derhal müdahale etmiş ve arkadaşlarımız Gemlik Devlet Hastanesine nakledilmişlerdir. Maalesef çalışanımız Muhammet Neyaman'ı tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olduğumuzu öğrenmiş bulunmaktayız.

Diğer arkadaşlarımız Zafer Yıldırım ,Özcan Sait ve Halil İbrahim Aytaç’ın ise sağlık durumları iyi olup tedavileri devam etmektedir. Tüm Gemlik Gübre ekibi olarak hepimizi yasa boğan bu üzücü iş kazasında, hayatını kaybeden çalışma arkadaşımız Muhammet Neyaman’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz."

(DHA-İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol