birgün

24° PARÇALI BULUTLU

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü'nden yaşamına son veren Doktor Yalçın'a ilişkin açıklama

Bursa Uludağ'da yaşamına son veren Asistan Hekim Mustafa Yalçın, mektubunda mobbinge maruz kaldığını yazdı. Üniversitesi Rektörü Kılavuz da yaptığı açıklamada "Kurumumuz için gelecek vadeden çalışma arkadaşımız Dr. Mustafa Yalçın'ın kaybı tüm detaylarıyla savcılık tarafından araştırılmaktadır. Üniversite olarak da süreci hassasiyetle takip ediyoruz" dedi

GÜNCEL 18.02.2021 13:36
Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü'nden yaşamına son veren Doktor Yalçın'a ilişkin açıklama
Abone Ol google-news

Bursa'da kaybolduktan sonra cansız bedeni Uludağ eteklerindeki ormanlık alanda bulunan asistan doktor Mustafa Yalçın (35) ile ilgili üniversiteden bir açıklamada geldi.

İntihar ettiği belirlenen ve mobbinge maruz bırakıldığını açıklayan 5 sayfalık bir veda mektubu bırakan Yalçın ile ilgili açıklama yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, "Kurumumuz için gelecek vadeden çalışma arkadaşımız Dr. Mustafa Yalçın'ın kaybı tüm detaylarıyla savcılık tarafından araştırılmaktadır. Üniversite olarak da süreci hassasiyetle takip ediyoruz" dedi.

Yalçın'ın cansız bedeni dün Uludağ'da bulunmuştu. Önceki gün sabah saatlerinde “Kayak yapmaya gidiyorum” diyerek evden çıkan ve saat 11.00'de girmesi gereken ameliyata gitmeyen Yalçın'ı merak eden çalışma arkadaşları, genç doktoru cep telefonundan arayıp ulaşamadılar. Evden sabah saatlerinde ayrıldığı öğrenilince durum, polis ve jandarma ekiplerine bildirildi. Arama kurtarma ekipleri uzun süren çalışmalar sonunda Yalçın'ın aracını, sonra da naaşını buldu. Yalçın'ın Uludağ'da kendi hazırladığı ilacı da kullanarak eksi 10 derecede ölüm uykusuna yattığı belirlendi.

İNTİHAR MEKTUBUNDA MOBBİNGE UĞRADIĞINI YAZDI

Mustafa Yalçın'ın yol kenarında park edip bıraktığı otomobilinde, Yalçın tarafından yazıldığı tahmin edilen 6 sayfalık not bulundu. Notta, Yalçın'ın ilk kez Bursa'ya geldiğinde çok beğendiği Uludağ'da böyle bir şey yaşayacağını hiç tahmin etmediği yazıyordu. Kız arkadaşının da kendisiyle aynı serviste görev yaptığını belirten doktor, kız arkadaşıyla birlikte kendisine mobbing uygulayan bazı kişilere özel notlar yazdığı belirtildi.

Mektupta "Ben bu hayattan keyif almıyorum. Artık yaşamak istemiyorum" yazdığı belirtildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol