birgün

12° AÇIK

KADIN 27.10.2020 21:26

Büşra Güzelsoy, hakkında koruma kararı aldırdığı Ömer İ. tarafından öldürüldü

Konya’da Ömer İ., isimli erkek, kendisi hakkında koruma kararı aldırmak için karakola başvuruda bulunan Büşra Gizem Güzelsoy’u öldürdü.

Büşra Güzelsoy, hakkında koruma kararı aldırdığı Ömer İ. tarafından öldürüldü

Konya’da Ömer İ., isimli erkek, nişanlıyken kendisinden ayrılarak koruma kararı aldırmak için karakola başvuruda bulunan, Büşra Gizem Güzelsoy’u ve annesini arabanın içinde tabancayla vurarak öldürdü.

İHA’da yer alan habere göre, 27 yaşındaki Büşra Gizem Güzelsoy, nişanlı olduğu Ömer İ.'den ayrıldı. Güzelsoy, polise giderek Ömer İ.'den şikayetçi oldu ve koruma kararı aldırmak için başvuruda bulundu.

Olayın meydana geldiği saatte Büşra Gizem Güzelsoy ile 48 yaşındaki annesi Gülya Barutçu'nun içinde bulunduğu otomobilin yanına gelen Ömer İ. anne ve kızına tabancayla ateş etti.

Polis olay yerinden kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Ömer İ'nin de bulunduğu otomobil, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince, Selahattin Eyyubi Mahallesi Nurullah Sokak'ta durduruldu. Araçtan inen zanlı, silahı başına dayayıp polislere bir süre direndi.

Ekiplerin ikna etme çalışmaları sürerken, Ömer İ. tabancayla yaşamına son verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız