birgün

13° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 24.09.2021 09:59

Çakal Carlos temyizde kaybetti

Çakal Carlos temyizde kaybetti

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Çakal Carlos'ın müebbet hapis cezalarından biri için yaptığı temyiz başvurusu reddedildi.

Asıl adı Ilich Ramirez Sanchez olan Carlos, 1974 yılında Paris'te Şanzelize Caddesinde 2 kişinin ölümü ve 36 kişinin yaralanmasına yol açan patlamadaki sorumluluğu nedeniyle 2017 yılında müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Independent'ın haberine göre, 1994 yılında Fransız özel kuvvetleri tarafından Sudan'da 71 yaşındaki Carlos'un, hapis cezasını indirebilmek için yaptığı temyiz başvurusu Paris Başsavcılığı tarafından reddedilerek onandı.

Carlos, ilk müebbet hapis cezasını 1975 yılında iki Fransız polisi ve bir muhbiri öldürmesi nedeniyle almıştı. Carlos'un ikinci müebbet hapis cezası ise 1982 ve 1983 yıllarında 11 kişinin ölümüne ve 50'i aşkın kişinin yaralanmasına sebep olan saldırılar nedeniyleydi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol