birgün

14° HAFİF YAĞMUR

MEDYA 28.09.2020 14:49

Çakar, ‘Acun ne sıfatla orada’ dedi, Ilıcalı canlı yayına bağlandı

Spor yorumcusu Ahmet Çakar, seyircisiz oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisini statta izleyen Acun Ilıcalı için “Ne sıfatla orada?” diye sordu. Ardından yayına bağlayan Ilıcalı, Çakar’a sitem dolu sözler sarf ederek, “Protokolü araştır” mesajı verdi. Ancak Ilıcalı söz konusu protokolün detayını paylaşmadı.

Çakar, ‘Acun ne sıfatla orada’ dedi, Ilıcalı canlı yayına bağlandı

MEDYA SERVİSİ

Bir TV kanalının spor programında, eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar ile yapımcı Acun Ilıcalı arasında ‘stada girme’ polemiği yaşandı.

Ahmet Çakar, yorumcusu olduğu ‘Beyaz Futbol’ adlı programda, koronavirüs önlemleri gereği seyircisiz oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisini statta izleyen Acun Ilıcalı'yı “Ne sıfatla orada?” diyerek eleştirdi.

Çakar’ın bu sözleri üzerine Acun Ilıcalı yayına bağlandı. Çakar’ın eleştirilerine sitem dolu sözlerle yanıt veren Ilıcalı, “Ahmet Hocam'a böyle bir protokolü hiç araştırmayıp beni hedef göstermesi hiç yakışmadı” ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı, dün gece oynanan ve golsüz eşitlikle sona eren derbiyi, TT Arena Stadı’nda Emre Belözoğlu ile birlikte izlemişti.

PROTOKOL TRİBÜNÜNE KİMLER GİREBİLİR?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında yayınlanan son yönetmelikte, protokol tribününe kimlerin girebileceği belirtilmişti.

Federasyon tarafından ilan edilen, ‘Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat’ın ‘Akreditasyon’ başlığında konuyla ilgili şu ifadeler yer alıyor:

“Protokol tribününe, ev sahibi kulüpten 20 kişi, misafir kulüpten 20 kişi, TFF Başkanı ve yöneticileri ile TFF Başkanı tarafından görevlendirilecek kişiler, müsabakanın oynandığı ilin Valisi veya görevlendireceği Vali Yardımcısı, İlçelerde Kaymakam, İl Emniyet Müdürü Jandarma Bölgelerinde Jandarma Komutanı, İl Spor Savcısı, Gençlik ve Spor İl Müdürü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü protokol görevlisi girebilir. Protokol tribününe girecek olan kişilerin listesi müsabaka organizasyon toplantısında TFF Temsilcisine ilgilileri tarafından verilir.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız