birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 08.02.2021 10:24

Çakıcı, Melih Bulu’yu istifa etmemesi için ‘uyardı’

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan AKP’li Melih Bulu’ya istifa etmemesi çağrısında bulundu. Çakıcı “Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok” dedi.

Çakıcı, Melih Bulu’yu istifa etmemesi için ‘uyardı’

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne kurum dışından atanan AKP’li Melih Bulu’yu istifa etmemesi konusunda ‘uyardı’.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Dava arkadaşım” dediği; son dönemde Cumhur İttifakı’na verdiği destek ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditleriyle sıklıkla gündeme gelen Çakıcı, Twitter’dan yayınladığı mektubunda Bulu’ya, “Lütfen! Sakın istifa etmeyiniz. İstifa ederseniz bu terörist eylemcilerin önünü açarsınız. Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok” diye seslendi.

Çakıcı, 2 sayfalık mektubunda, Bulu’ya yönelik direnişe geçen Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerini ve öğrencilerini hedef alarak, “muhalefet, HDP, PKK ve DHKP-C sempatizanlarının, devletin kurumları ve Cumhur İttifakı'na zarar vermek için Bulu'ya istifa etmesi yönünde çağrı yaptığını” öne sürdü.

Mektupta ayrıca, “Arkanızda Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve aziz milletimizin olduğunu unutmayınız. Devletine, aziz milletine gönül vermiş tüm duyarlı Türk vatandaşları, devletinin ve Cumhur İttifakı'nın yanında olmalıdır” ifadeleri yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol