birgün

23° AÇIK

MEDYA 03.08.2021 11:05

Can Ataklı TELE1’deki programını neden bıraktığını açıkladı

Gazeteci Can Ataklı TELE1'den ayrıldığını canlı yayında açıkladı. Ataklı'nın sunduğu Gün Başlıyor programını bugünden itibaren Murat Taylan sunacak.

Can Ataklı TELE1’deki programını neden bıraktığını açıkladı

Gazeteci Can Ataklı, sunduğu Gün Başlıyor programını bugünden itibaren bıraktığını açıkladı. Programını Murat Taylan’a devreden Ataklı, ayrılma sebebine ilişkin yaptığı açıklamada, "Her işin bir tadı olmalı" dedi.

TELE 1’e destek vermeye devam edeceğini söyleyen Can Ataklı Gün Başlıyor programında şu ifadeleri kullandı:

“4 yıl oldu burada. 40 yılı aşkın süredir çalışıyorum. Her işin bir tadı olmalı. Gece 11 gibi uyuyorum. Büyük bir tempom var. Yine Korkusuz’da yazılarım, YouTube kanalımda videolarım var. Buralar bir kurum. Buraların bir düzeni var. Burayı sıkıntıya sokmamaya çalıştım. Daha geçen gün bir kurgu üzerinden video hazırladılar. Her yerden suç duyurusu yaptılar. Bu kadar ağır stres altında olmak istemiyorum. Merdan Yanardağ ile konuştuk. Buradan ayrılmamın nedeni uyuşmazlık değil. 4 yıl boyunca sert konuşmalar yaptım. Bir kere bile bana bunu deme gibi bir şey demedi. 100 bin ceza geldi kanala, Merdan Yanardağ bir telefon açmadı. O yüzden çok teşekkür ederim Merdan Yanardağ’a.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol