Çanakkale Valiliği, bugün kentte saatteki hızı 90 kilometreye ulaşması beklenen fırtına nedeniyle il genelinde yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunan personeller de 1 gün izinli sayılacak.

Çanakkale'de fırtına: Yüz yüze eğitime ara verildi

Çanakkale Valiliği, kentte bugün saatteki hızı 90 kilometreye ulaşması beklenen lodos fırtınası nedeniyle il genelinde yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Açıklamada kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunan personellerin ise 1 gün izinli sayılmasına karar verildiği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimizde hayatı olumsuz etkileyeceği değerlendirilen bu meteorolojik tahminler nedeniyle;

1- İlimiz genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda 21 Kasım 2022 tarihinde 1(bir) gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.

2-Kamu kurumlarında çalışan hamile personeller ile engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin 21 Kasım 2022 tarihinde 1(bir) gün süreyle idari idari izinli sayılacaktır.

3- Kuvvetli rüzgâr, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

4- İl Afet Müdahale Planında görevli bulunan çalışma gruplarının personel, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir.