birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 14.12.2019 08:32

Canan Karatay hakkında suç duyurusu

Canan Karatay hakkında suç duyurusu

Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın “Başından beri tavuk dönere karşıyım. Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulanıyor” sözleri savcılığa taşındı.Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) adına Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl tarafından savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde Karatay’ın TCK’nın 237’nci maddesinde düzenlenen ‘fiyatları etkileme’ suçundan cezalandırılması talep edildi.

Suç duyurusunun ardından yapılan basın açıklamasında, Karatay’ın sözlerinin üzerine satışların yüzde 30 düştüğü belirtildi. Ramazan Bingöl, basın açıklamasında "Bu ürünlerde bir şey varsa zararlı olarak, bu bakanlıklar, bu devlet, bu kurumlar ne işe yarıyor. O zaman bunları kapatalım. Sadece Canan Karatay Hanımefendi ve onun gibileri dinleyelim. Ekonomiye verdiği zarar inanılmaz boyutta.” dedi.

Karatay dönerde çeşitli hilelerin olduğunu belirtmiş ve "Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulanıyor. Tavuk, zaten tavuk değil. Bildiğiniz bir yerden pahalı da olsa istediğiniz kadar döner yiyebilirsiniz" demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız