birgün

8° AÇIK

MEDYA 22.10.2019 10:03

Canlı yayında ırkçılık kavgası: Miroğlu programı terk etti

Canlı yayında ırkçılık kavgası: Miroğlu programı terk etti

Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te sunduğu Tarafsız Bölge'de AKP'li Orhan Miroğlu, CHP'yi ırkçılık yapmakla suçladı.

Programın diğer konuğu CHP'li Aytuğ Atıcı ise, Orhan Miroğlu'nun bir dönem milletvekili olduğu AKP'nin ırkçılık yaptığını söyledi ve Miroğlu'na da "Irkçılık yapma" deyince canlı yayında kavga çıktı.

Orhan Miroğlu Atıcı'ya, "Bu ülkenin ırkçıları beni Diyarbakır cezaevinde işkence ederek tuttular. Kürtler ve Türkler kardeşçe yaşabilir dediğim için.. Sen dön kendi partine dön, kıyamet kadar ırkçı ve ittihatçı bulursun, sen kimsin, böyle adamlarla beni muhattap etmeyin. Yaşar Kemal bile senin gibiler yüzünden Kürtçe konuşamadı, Kürdüm diyemedi" dedi

Aytuğ Atıcı ise "69 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyorsa ona soracaksın. Sabahtan beri niye ırklardan bahsediyorsun?" sözleriyle yanıt verdi.

Bunun üzerine Orhan Miroğlu, "Sen nasıl bir iftiracı ve sahtekarsın. Böyle faşistlerle bizi bir daha oturtmayın" diyerek sinirli bir şekilde programı terk etti.

Miroğlu, programı terk ederken de "Sen hekim olamazsın, ancak Esad'ın ordusunda bir subay olursun" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız