Canpolat, TÜYAP’ta kitaplarını imzalayacak

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, TÜYAP Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak. Canpolat, 11 Kasım Cumartesi saat 12.00’de Beylikdüzü Belediyesi Standı’nda Siyah Beyaz Yayınevi’nden çıkan son kitapları Sarı Saltık, Osmanlı’nın Gerçek Manevi Temeli: Dervişler, Babalar, Bektaşi Dergâhları ve Şeyh Bedreddin Dede Sultan kitaplarını imzalayacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, gençlik yıllarından bugüne içinde bulunduğu sendikal ve siyasi mücadele kadar kültür-sanat alanında yaptığı çalışmalarla da biliniyor. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bektaşiliğin izini süren; Anadolu’da ve Balkanlar’da birçok bölgeyi ziyaret eden Canpolat, edindiği izlenimleri kitaplarında daha önce hiç duymadığınız tarihi bilgilerle okuyucuya sunuyor.

Bugüne kadar yayımlanmış 5 kitabını bulunan Canpolat, Şeyh Bedreddin Dede Sultan isimli kitabında “Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, şu herkesin suyudur. Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?” diyen; yaşamı boyunca haksızlığa ve adaletsizliğe karşı mücadele eden Şeyh Bedrettin’in öyküsünü daha önce hiç bilinmeyen yönleriyle ele alıyor.

Canpolat kitaplarında ayrıca Anadolu’nun ve Balkanlar’ın İslam diniyle tanışması sürecinde dervişlerin ve Bektaşi dergâhlarının rolünü; Müslümanlar kadar Hristiyanların da farklı isimlerle anarak aziz kabul ettiği Sarı Saltık’ın hayatını büyük bir incelikle okuyucuya aktarıyor.

Berberoğlu’nun kitaplarını da imzalayacaklar

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun cezaevinde yazdığı ‘Siz Yürürken, Ben Yatarken’ isimli kitabı Halk Yayınları’ndan çıktı. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP’li milletvekilleri Tuncay Özkan, Atilla Sertel, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, Mustafa Balbay ve Utku Çakırözer ile birlikte 11 Kasım Cumartesi saat 14.00’te TÜYAP’ta Enis Berberoğlu’nun kitabını imzalayacak.

canpolat-tuyap-ta-kitaplarini-imzalayacak-381897-1.