birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 16.07.2020 15:30

CAS, Trabzonspor’un kaderini belirleyecek olan kararı iki hafta sonra açıklayacak

CAS, UEFA’nın Trabzonspor’a verdiği Avrupa Kupaları’ndan 1 yıl men cezasını görüştü. Karar 2 hafta sonra açıklanacak.

CAS, Trabzonspor’un kaderini belirleyecek olan kararı iki hafta sonra açıklayacak

UEFA’nın Trabzonspor’a verdiği Avrupa Kupaları’ndan 1 yıl men cezasının iptali istemiyle Trabzonspor Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurmuştu.

Bugün konuyla ilgili video konferans yöntemiyle yapılan mahkeme, verdikleri kararı iki hafta sonra açıklayacaklarını bildirdi.

Covid-19 pandemisinden kaynaklanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle Trabzonspor’un da davasının dahil olduğu bazı duruşmalar video konferans yoluyla yapılıyor.

UEFA, bordo-mavili kulübün 2016'da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtmişti. Trabzonspor'un söz konusu tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde ise bu cezanın uygulanmayacağı kaydedilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız