birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.11.2017 09:02

Celal Şengör bu kez de monarşiyi savundu

Celal Şengör bu kez de monarşiyi savundu

“Kenan Evren’in yaptığı her şeyi istisnasız onaylıyorum, insanlara dışkı yedirmek işkence değil” sözleriyle 12 Eylül Askeri Darbesi’ne övgüler düzen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör bu kez de monarşiyi savundu.

Şengör, Habertürk’ten Kübra Par’a verdiği röportajda yine çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı övgülere boğan Şengör, “Akar General, benim tanıdığım en entelektüel insanlardan biri. Ordunun başında iyi ki bu adam var diyorum” ifadelerini kullandı. “Benim demokrasiye karşı bir sempatim yok” diyen Prof. Dr. Şengör, “ideal yönetim nedir?” sorusuna Aristo bunun cevabını vermiş. İdeal yönetim monarşidir. Yani bir kişi veya grup olacak” şeklinde yanıt verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız