birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 03.09.2018 21:10

'Cem Küçük, işten çıkarılınca Çin Devlet Radyosu’nu tehdit etti' iddiası

'Cem Küçük, işten çıkarılınca Çin Devlet Radyosu’nu tehdit etti' iddiası

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük’ün, programcı olarak görev yaptığı Çin Devlet Radyosu, CRI Türk’teki görevine son verildiği ve bunun ardından, radyo yönetimini tehdit ettiği iddia edildi. CRI Türk Genel Müdürü Michael Kuyucu ise iddiayı yalanladı.

OdaTV'nin Çin kaynaklarına dayandırdığı iddiaya göre, Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, programcı olarak görev yaptığı Çin Devlet Radyosu'nun Türkiye servisi, CRI Türk'teki görevine son verilmesinin ardından, radyo yönetimini tehdit etti.

Haberde, Cem Küçük'ün işten çıkarıldıktan sonra, ilk olarak 'CRI Türk'ün seçimlerde Muharrem İnce'yi desteklediğini ardından da Türkiye düşmanlığı yaptığını' savunduğu öne sürüldü. İddiaya göre, Küçük, CRI Türk'ü 'devletin ilgili birimlerine rapor edeceğini' söylerken, Doğan Grubu'nun satışını hatırlatarak radyoyu 'bitireceğini' ifade etti.

CRI Türk Genel Müdürü Michael Kuyucu ise, OdaTV'nin iddialarının asılsız olduğunu belirterek, konuyla ilgili bir basın duyurusu yayınlayacaklarını söyledi. Kuyucu, iddiaları ‘provokasyon' olarak nitelendirirken, CRI Türk markasının politize edilerek, kamuoyunda küçük düşürülmek istendiğini savundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol