birgün

11° AÇIK

Cem Yılmaz'dan konser yasaklarına tepki

Son günlerde art arda gelen konser iptalleri ve yasaklarına sanatçılardan siyasetçilere kadar çok sayıda isim tepki gösterdi. Ünlü komedyen Cem Yılmaz da, "Yine ortaçağdan güzel bir orta geldi. Boş kaleye gol atmama ahlakım ile susma hakkımı kullanıyorum" ifadelerini kullandı

KÜLTÜR SANAT 26.05.2022 21:29
Cem Yılmaz'dan konser yasaklarına tepki Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

Ülkede son günlerde konser iptalleri ve yasakları üst üste geldi. Sanatçılardan siyasilere kadar çok sayıda isim konser yasaklarına tepki gösterdi.

İlk olarak Aynur Doğan'ın Kocaeli’de 20 Mayıs'ta gerçekleşmesi planlanan konseri AKP’li Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Ardından da, Müzisyen Niyazi Koyuncu da Pendik Halk Eğitim Merkezi'nin 25 Mayıs'ta Sahil Meydanı'nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almasının AKP'li Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini duyurdu.

Daha sonra, 19 Mayıs etkinliğinde sahne alacağının duyurulmasının ardından Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı.

Isparta Uluslararası Gül Festivali'nde 3 Haziran günü gerçekleşecek Melek Mosso konseri, gericilerin hedef göstermesiyle birlikte belediye tarafından iptal edildi. Art arda gelen konser yasakları ve iptalleri çok sayıda sanatçı ve siyasetçinin tepkisini çekti.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ahlaklı Konser ! Yeni yeni işler ;) hayırlı işler. Yine ortaçağdan güzel bir orta geldi. Boş kaleye gol atmama ahlakım ile susma hakkımı kullanıyorum. Pass” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol