birgün

21° AÇIK

Cengiz Er: Veyis Ateş kaybetti, öncelik sırasını Ersoy Dede'ye veriyorum

AKP'li Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın kuzeni, gazeteci Cengiz Er, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan '10 milyon avro' istediği iddia edilen ve HaberTürk'teki görevinden istifa eden Veyis Ateş'in ardından sıranın TRT spikeri Ersoy Dede'ye geldiğini söyledi. Dede ise verdiği yanıtta, "Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız" dedi.

MEDYA 19.06.2021 13:40
Cengiz Er: Veyis Ateş kaybetti, öncelik sırasını Ersoy Dede'ye veriyorum
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kuzeni, gazeteci Cengiz Er, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan '10 milyon avro' istediği iddia edilen ve HaberTürk'teki görevinden istifa eden Veyis Ateş'in ardından sıranın TRT spikeri Ersoy Dede'ye geldiğini söyledi. Er, Dede'nin Korkmaz'ın PR'ını (reklamını) yaptığını öne sürdü.

Eski HaberTürk TV Ana Haber Sunucusu Veyis Ateş, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ortaya attığı ve daha sonra ses kaydının da olduğu iddia edilen Sezgin Baran Korkmaz'dan '10 bin avro aldığı' yönündeki iddialarla ilgili ilk kez konuştu. Halk TV canlı yayınında gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Ateş, para istemediğini aktarırken; Korkmaz ve Peker ise bunun yalan söylediğini ileri sürdü.

Erdoğan'ın gazeteci yeğeni Cengiz Er, Twitter'dan TRT sunucusu Ersoy Dede'ye istifa çağrısında bulundu. Er, Dede'yi Korkmaz'a yakın olmakla suçladı.

Er'in paylaşımı şöyle: "Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu.
Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir."

cengiz-er-veyis-ates-kaybetti-oncelik-sirasini-ersoy-dede-ye-veriyorum-889595-1.

DEDE: YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ

Öte yandan Ersoy Dede, Twitter hesabından Cengiz Er'e yanıt verdi. Dede, şunları söyledi:

"Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız. 1) Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, hem de ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana rağmen kaybetmiş olman benim suçum değil.

2) sen bunca imkana rağmen, bir çok meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana rağmen kaybetmişsin.. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla kazıya kazıya gelmişim. Senin derdinin ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil"

cengiz-er-veyis-ates-kaybetti-oncelik-sirasini-ersoy-dede-ye-veriyorum-889596-1.

cengiz-er-veyis-ates-kaybetti-oncelik-sirasini-ersoy-dede-ye-veriyorum-889597-1.

CENGİZ ER'DEN YENİ PAYLAŞIM

Cengiz Er, bir diğer paylaşımında, "Sıradan, herkesin aklından geçen bir çağrıyı dile getirdiğim için gündem olmuşum. Ersoy Dede'ye 'Bu saatten sonra devletin televizyonunda ana haber sunamazsın' diyorum arkadaşlar. Hepsi bu. Gerisi beni zerre kadar ilgilendirmiyor" açıklamasını yaptı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol