birgün

18° AÇIK

Cengiz’in şantiye villası geçiciymiş

GÜNCEL 28.12.2021 08:12
Cengiz’in şantiye villası geçiciymiş
Abone Ol google-news

Dilan Şahinbaş

Cengiz Holding’in Artvin Cerattepe’deki maden ocağının şantiye sahasında ne amaçla kaçak villa inşa ettiğini soran Yeşil Artvin Derneği’ne yanıt vermeyen Orman Bölge Müdürlüğü, basında çıkan haberlerin üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada yapının Maden Altyapı Tesis (şantiye alanları) İzin Alanı içerisinde kaldığı ve geçici süreli yapı niteliğinde olduğu savunuldu.


Açıklamada şöyle dendi: “Basında gündem edilen maden ocağının şantiye sahasındaki yapı, Artvin Maden İşletmeleri A.Ş.’nin gerekli izin başvurularını yapmasına müteakip kurumumuz tarafından ilgili kanun ve yönetmelikler dâhilinde incelenerek izne konu edilen Maden Altyapı Tesis (şantiye alanları) İzin Alanı içerisinde kalmakta olup, geçici süreli yapı niteliğindedir. Firma 2018 yılında almış olduğu bu izne müteakip, 2019 yılı içerisinde ilgili yapının inşaatına başlamıştır. İzin süresi, ruhsat bitim tarihi olan 08 Temmuz 2025’de sona erecektir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol