birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.08.2020 00:29

Çeşme’de orman yangını

Çeşme Balıklıova’da yangın çıktı. Yangın nedeniyle çevredeki siteler boşaltılırken, ekiplerin müdahalesi de devam ediyor.

Çeşme’de orman yangını

İzmir'in Çeşme Balıklıova mevkiinde akşam saatlerinde yangın çıktı.

ANKA’nın aktardığına göre, İzmir'in Çeşme Balıklıova mevkiinde akşam saatlerinde yangın çıktı.

Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Yangın nedeniyle çevredeki siteler boşaltılıyor. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın Alaçatı ve Ilıca'dan net olarak görünürken alevler hızla ilerliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran da olay yerinde gittiler. Çevredeki yerleşim yerlerini tehdit eden yangın nedeniyle tedbir amaçlı 4 site de boşaltıldı.

cesme-de-orman-yangini-768443-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız