İzmir'in Çeşme ilçesinde eğlence merkezi önünde bir kişinin bıçakla öldürülmesiyle ilgili gözaltı sayısı 6'ya yükseldi. Şüphelilerin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Çeşme’deki cinayetle ilgili gözaltı sayısı 6'ya yükseldi

İzmir Alaçatı’da 21 Ağustos gecesi bir eğlence merkezi önünde iki grup arasında çıkan kavgada Alpay Kalyon'un bıçakla öldürülmesine ilişkin çalışmalar devam ediyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay sonrası yakalanan 3 şüphelinin saklandığı otelin ve eğlence merkezinin sahibi olan C.G. ile otelde görevli 2 şüpheliyi daha "yardım ve yataklık" suçlamasıyla gözaltına aldı.

Böylece olaya ilişkin gözaltı sayısı 6'ya yükseldi.

KAVGAYI AYIRMAK İSTEMİŞ

AA’nın aktardığına göre, olayla ilgili görgü tanıkları ve gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki ifade işlemleri devam ediyor.

Şüphelilerin emniyetteki ilk ifadelerine göre, eğlence merkezinde alkollü bir kişi olay çıkardığı gerekçesiyle dışarı atıldı ve bu kişi yanındaki kadını darp etti, eğlence merkezinde çalışan kişiler de olaya müdahale etti.

Bu sırada eşiyle eğlence merkezi önünde bulunan Alpay Kalyon da bir kadının darp edildiğini görerek müdahale etmeye çalıştı, çalışanlarla yaşanan arbede sırasında bıçaklı saldırıya uğradı.

Şüphelilerin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Alaçatı’da bir eğlence merkezi önünde çıkan kavgada 33 yaşındaki Alpay Kalyon bıçaklanarak öldürülmüştü.

Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayet zanlısı olduğu öne sürülen F.B. ve olaya karışan arkadaşları M.T. ile O.G'yi Dalyan Mahallesi'ndeki bir otelde saklandıkları sırada gözaltına almıştı.