birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.02.2021 23:24

Çeşme ve Ayvalık'ta hortum etkili oldu

Çeşme ve Ayvalık ilçesinde oluşan hortum etkili oldu. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, "Herhangi bir can kaybı yok" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise, "Yaralı vatandaşlarımız var. Ekiplerimiz olay yerinde, gereken çalışmaları yapıyor" ifadelerini kullandı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 16 yurttaşın hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Çeşme ve Ayvalık'ta hortum etkili oldu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ile İzmir'in Çeşme ilçesinde oluşan hortum etkili oldu. Ayvalık'ta deniz üzerinden kıyıya gelen hortum, mahalledeki bazı binaların çatılarına zarar verdi, araçlarda hasara neden oldu. Çeşme Alaçatı Port bölgesinin inşaat alanında, aşırı yağış ve fırtınayla birlikte meydana gelen hortumda, konteyner ve vinç direği devrildi, bazı evlerin çatıları ise uçtu.

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde oluşan hortum binalarda ve araçlarda hasara yol açtı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıların ardından Edremit Körfezi'nde yağış ve fırtına etkisini sürdürüyor.

Bölge genelinde sağanağın yanı sıra Ayvalık'ın Sarımsaklı Mahallesi'nde de kısa süreyle hortum etkili oldu.

Deniz üzerinden kıyıya gelen hortum, mahalledeki bazı binaların çatılarına zarar verdi, araçlarda hasara neden oldu.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, AA'ya yaptığı açıklamada, binaların çatısının yola ve çevreye saçıldığını söyledi.

Bazı araçların da hasar gördüğünü belirten Ergin, "Herhangi bir can kaybı yok, sadece mal kaybı var. Paşalimanı mevkisindeki belediyeye ait işletmede bayağı bir hasar var. Çok şükür kimsenin canına bir zarar gelmemiş ama Sarımsaklı Mahallesi'nde epey bir hasar var. Belediye ve itfaiye ekipleri çevrede temizlik yapıyor" diye konuştu.

AA'nın haberine göre, saat 23.00 sularında ilçeye bağlı Sarımsaklı Mahallesi'nde etkili olan hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 4 binanın çatısı uçtu, 12 binada camlar kırıldı, 20 araçta hasar oluştu, 4 tekne battı.

ÇEŞME'DE HORTUM: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

ayvalik-ta-etkili-olan-hortum-binalarda-ve-araclarda-hasara-yol-acti-840563-1.

İzmir'in Çeşme ilçesinde oluşan hortum etkili oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Çeşme Alaçatı Port bölgesinin inşaat alanında, aşırı yağış ve fırtınayla birlikte meydana gelen hortumda, konteyner ve vinç direği devrildi, bazı evlerin çatıları ise uçtu. Yaralı vatandaşlarımız var. Ekiplerimiz olay yerinde, gereken çalışmaları yapıyor" denildi.

İZMİR VALİSİ: 16 VATANDAŞIMIZ HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 16 yurttaşın hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Twitter hesabından açıklama yapan Köşger, "Bu gece 21.30 civarında Çeşme-Alaçatı ve Urla’da kuvvetli yağış dolu ve hortum nedeniyle maddi hasar oluşmuş ve 16 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgeye 2 kurtarma aracı 9 Afad personeli ve itfaiye ekipleri sevkedilmiş olay arkadaşlarımızca yakınen takip edilmektedir" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol