birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Ceyhan depreminde hayatını kaybedenler törenle anıldı

GÜNEY 26.06.2020 14:32
Ceyhan depreminde hayatını kaybedenler törenle anıldı
Abone Ol google-news

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; Ceyhan depreminin 22. yıl dönünde depremde hayatını kaybedenleri anmak için İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nin düzenlediği törene katıldı. Ceyhan’daki Deprem Anıtı önünde ve deprem önlemlerine dikkat çekmek için anma töreni düzenledi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan Belediyesi Başkan Vekili Cemal Gürsel İlci ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi yöneticilerinin katıldığı anma töreninde 27 Haziran 1998 yılındaki depremin yaralarına dikkat çekildi. Başkan Erdem; 145 vatandaşın hayatını kaybettiği, bin 517 kişinin de yaralandığı Adana- Ceyhan depreminde 48 bini az hasarlı, 19 bini orta ve 9 bini ağır hasarlı olmak üzere yıkılanlar da dâhil, 76 bin konut ve işyerinin olumsuz etkilendiğini vurguladı.

‘CEYHAN DEPREMLERLE ANILMAYACAK’

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; Ceyhan’ın bundan böyle deprem ve afetlerle anılan bir ilçe olmayacağını belirtti. Başkan Erdem; Adana Büyükşehir Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası ile imar planı çalışmalarında birlikte hareket ederek Ceyhan’da güvenli yapı üretimi sağlama yolunda çalışmalar yürüteceklerini söyledi. 1998 Depreminde hayatını kaybedenleri saygıyla anan Başkan Erdem; tekrar yaşanabilecek bir depremde can kayıplarının olmaması için önlem almanın herkesin ve her kurumun asli görevi olduğunu ifade etti.

Tören, anıta karanfil bırakılmasıyla sona erdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun