birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNEY 05.04.2020 15:34

Ceyhan'ın yeni belediye başkanı Hülya Erdem oldu

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının iptal edilmesinin ardından belediye meclisinde yapılan seçimi Millet İttifakı’nın adayı Hülya Erdem kazandı

Ceyhan'ın yeni belediye başkanı Hülya Erdem oldu

HABER MERKEZİ

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının iptalinin ardından Ceyhan Belediye Meclisi'nde yeni belediye başkanını belirlemek üzere seçim yapıldı.

Seçimi Millet İttifakı'nın adayı Hülya Erdem kazandı.

İlk tur oylamada Hülya Erdem 17 oy, Hakan Uçaral 12 oy almış, 2 oy geçersiz olmuştu.

İkinci turda Hülya Erdem 16 oy, Hakan Uçaral 12 oy aldı ve üçüncü tur oylamaya geçildi.

Üçüncü turda ise Hülya Erdem 18 oy alarak Ceyhan Belediyesi’nin yeni başkanı oldu

Ceyhan Belediye Meclisi’ndeki sandalye dağılımı: 14 CHP, 4 İYİ Parti, 5 MHP, 7 AKP ve 1 bağımsız üyeden oluşuyor.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının iptal edilmesinin ardından Millet İttifakı’nın güç birliğini arttırdığını belirten meclis üyeleri; “Bu olaydan sonra birlik ve beraberliğimiz daha çok artmıştır. Millet İttifakı olarak bizler daha çok kenetlendik. Pazar günü bu birlikteliği tüm Ceyhan’a göstereceğiz. Ceyhanlı hemşehrilerimiz hiç meraklanmasın. Bizler biriz ve beraberiz” açıklamasında bulunmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız