birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.04.2020 14:16

ÇHD, açlık grevindeki Halkın Hukuk Bürosu Avukatlarının ölüm orucuna başladıklarını duyurdu

Halkın Hukuk Bürosu (HHB) avukatlarından Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın, 5 Şubat'ta başladıkları açlık grevini ölüm orucuna çevirdikleri duyuruldu

ÇHD, açlık grevindeki Halkın Hukuk Bürosu Avukatlarının ölüm orucuna başladıklarını duyurdu

Açlık grevindeki HHB avukatlarından Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal eylemlerini ölüm orucuna çevirdi. Oya Aslan ve Barkın Timtik ise süresiz açlık grevlerini sürdürüyor.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) tarafından düzenlenen online konferansta tutuklu avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın açlık grevini ölüm orucuna çevirdikleri belirtildi.

Geçtiğimiz yıl açılan bir davada ÇHD ve HHB üyesi 20 avukat için toplamda 159 yıl hapis cezası verilmesi üzerine ÇHD ve HHB üyesi avukatlardan 8’i, “Gizli tanık aldatmacası, itirafçılık/iftiracılık, SEGBİS dayatması, delilsiz, varsayımlara, soyut iddialara dayalı hüküm kurma, ceza yargılama ilkelerinin yok sayılması ile görünüşte bile adil olmayan yargılama oyunları son bulsun” talepleriyle açlık grevine başlamıştı.

Avukatların istinaf başvurusu da reddedilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız