birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 16.02.2020 19:18

CHP Ankara Kongresi'nde delege Tevfik Koçak'ın cinsiyetçi sözleri tepki çekti

CHP Ankara İl Kongresi'nde delege Tevfik Koçak'ın sarf ettiği "Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz" cümlesi büyük tepkiyle karşılandı. Pet şişe fırlatılan Koçak özür dilemek zorunda kaldı

CHP Ankara Kongresi'nde delege Tevfik Koçak'ın cinsiyetçi sözleri tepki çekti

CHP Ankara İl Kongresi’nde, delege Tevfik Koçak’ın sarf ettiği cinsiyetçi sözler büyük tepkiye neden oldu. “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedikten sonra yuhalanan, mikrofonu önünden alınan ve pet şişenin hedefi olan Koçak, özür dilemek zorunda kaldı. Ancak tepkiler, Koçak kürsüden indikten sonra da devam etti.

ANKA Haber Ajansının aktardığına göre kongrede söz alıp kürüsüye çıkan delege Tevfik Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” deyince salonda yuh sesleri yükseldi. Partili kadınlar sahneye çıkarak Koçak’ın önünden mikrofonu almak istedi. Kürsüden inmeyip konuşmasına devam etmeye çalışan Koçak, "Ben özür diliyorum, bin defa özür diliyorum, yüz bin defa özür diliyorum. Bu Anadolu'da söylenen bir sözdür. Latifedir bu ya. Bu yüz yıldır söylenir. Ne var bunda gocunacak" deyince tepkiler arttı.

Salonda bulunan bir erkek Koçak’a pet şişe fırlattı.

“Sözümü geri aldım” diyen Koçak, "Hepinizden özür diliyorum, kadınlar benim anamdır, bacımdır, her şeyimdir, kızmayın bana” diyerek kürsüyü terk etti.

Koçak kürsüden indikten sonra da tepkiler devam etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız