birgün

14° AÇIK

SİYASET 19.10.2018 15:34

CHP’de aday adaylık başvuruları uzatıldı

CHP’de aday adaylık başvuruları uzatıldı

CHP’de belediye başkan aday adaylarının başvuruları bugün saat 17 itibariyle sona eriyordu. Ancak CHP Genel Merkezinden il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen yeni bir genelgeyle aday adaylık başvuruları 26 Ekim saat 17’ye kadar uzatıldı.

Vegaste'nin haberine göre Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kağan Salıcı, Seyit Torun ve Genel Sekreter Akif Hamzaçebi imzasıyla il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen yeni genelgede “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimleri için aday adaylık başvurularını içeren 2018/1 sayılı genelgemiz 27.09. 2018 tarihinde il ve ilçe başkanlıklarımıza gönderilmişti. Aday adaylık müracaat tarihleri ile ilgili aday adaylarımızdan gelen yoğun talep nedeniyle 2018/1 sayılı genelgemizde bildirilen aday adaylık başvurularının son tarihi 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 17’ye kadar uzatılmıştır.” denildi.

chp-de-aday-adaylik-basvurulari-uzatildi-522458-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol