CHP’de taciz iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Konya İl Başkanı Barış Bektaş, disipline sevk edilmemesine karar verildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Bektaş'ın yeniden görevinin başına döndüğünü belirtti.

CHP'de Barış Bektaş hakkında karar verildi: Disipline sevk edilmeyecek

CHP Genel Merkezi, taciz iddiasıyla hakkında soruşturma başlattığı Konya İl Başkanı Barış Bektaş'la ilgili kararını verdi.

CHP Genel Merkezi'nin taciz iddiası ile hakkında soruşturma başlattığı CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş'ın Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmemesine karar verildi.

Hazırlanan raporda, Bektaş’ın ‘suçsuz olduğu’ sonucuna varıldı. Bektaş, hakkındaki taciz iddiası sonrası görevden alınmıştı.

SALICI'DAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'de taciz iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Salıcı, Konya'da yaşanan olayla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Olayın mağduru olduğu iddia edilen kişiyle, olay anında yanında bulunan arkadaşıyla ve olayın bütün taraflarıyla, kendilerinin bilgisi ve onayıyla ses kayıtlarını alarak ve yapılan görüşmeyi tutanak altına alarak bir çalışma gerçekleştirdiler ve raporlarını ortaya koydular.

CHP olarak gördük ki ortada iddia edildiği gibi bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla il başkanımızla ilgili herhangi bir disiplin soruşturmasına ihtiyaç olmadığı kanaati oluştu. İl başkanımız görevinin başında."